• Materská škola sa nachádza v tichom prostredí prímestskej časti Orlové.
  • Je obklopená veľkou záhradou, ktorú deti využívajú celoročne na získavanie pohybových kompetencií. Vedľa areálu sa nachádza verejné detské ihrisko s amfiteátrom, ktoré sa využíva aj na rôzne Orlovské podujatia.
  • V budove sa nachádzajú dve triedy- na prízemí je trieda pre deti vo veku 4-6r. a na poschodí pre deti od 3-4r. Kapacita jednej triedy je pre 22 detí . Triedy sú vybavené modernými učebnými pomôckami.
  • Budova prešla rôznymi rekonštrukciami: plynofikáciou, výmenou plastových okien, vymaľovaním všetkých priestorov, rekonštrukciou sociálnych zariadení detí, výmenou nového oplotenia areálu.
  • O výchovu a vzdelávanie sa stará skúsený pracovný tím štyroch učiteliek. Deti využívajú aj služby externých lektorov na vedenie krúžkov anglického jazyka, výtvarnej výchovy a tanečnej prípravy. Predškoláci majú možnosť absolvovať predplavecký a korčuliarsky výcvik. MŠ navštevuje aj súkromný logopéd ktorý podľa záujmu rodičov pracuje individuálne s deťmi 2x do mesiaca.
  • O čistotu sa starajú dve upratovačky. Vynikajúce obedy pripravuje kuchárka a vedúca jedálne.
  • Spolupráca s rodinou je jednou z našich priorít
  • Každoročne pripravujeme veľa aktivít, na ktorých sa zúčastňujú nielen rodičia ale celé rodiny. Rodičov priebežne informujeme a poskytujeme im poradenstvo.
  • Naše zariadenie úzko spolupracuje aj s Výborom mestskej časti Orlové na organizovaní rôznych podujatí pre verejnosť. Budujeme tak komunitnú školu.
  • Deti zapájame do výtvarných a športových súťaží, v ktorých sme dosiahli niekoľko úspechov.

Z histórie MŠ

Materská škola Orlové 94, Považská Bystrica funguje ako dvojtriedne zariadenie od 26.11.1981. Spočiatku fungovala ako jednotredka. Následne 3.10. 1988 sa otvorila internátna trieda pre deti vyžadujúce špeciálnu starostlivosť. Neskôr táto trieda zanikla a s pribúdajúcimi deťmi sa stala dvojtriednou materskou školou. Od 1.9.2012 bola súčasťou MŠ Mierová, ako elokované pracovisko. Od 1.1.2024 sme sa stali Elokovaným pracoviskom Materskej školy Železničná 74 v Považskej Bystrici. Zriaďovateľom je mesto Považská Bystrica.

Materská škola je v prenájme, nakoľko budova s pozemkom je vo vlastníctve farnosti Považské Podhradie.

Vytvorte si webové stránky zdarma! Táto stránka bola vytvorená pomocou služby Webnode. Vytvorte si vlastný web zdarma ešte dnes! Vytvoriť stránky